top of page

Kontakt oss

Folkehøgskolerådets administrasjon er lokalisert ved Brugata 19 i Oslo.

Organisasjonsnummer: 976 949 307

E-post adresse for faktura: folkehogskoleradet@ebilag.com

Hvem er vi?

Folkehøgskolerådet ivaretar og samordner folkehøgskolenes interesser der det er til felles beste

  • Ansvar for samfunns- og myndighetskontakt på vegne av
    folkehøgskolene

  • Forvalter økonomiske tilskuddsordninger

  • Representerer alle folkehøgskolene (86 skoler, inkl. Nordiska
    folkhögskolan)

​Folkehøgskolerådet består av et fast sekretariat og et styre med representanter fra de ulike folkehøgskoleorganisasjonene i Norge: 

Les Folkehøgskolerådets vedtekter her.

Folkehøgskolerådets sekretariat

Anne Tingelstad Wøien
Daglig
leder

Tel: (+47) 902 84 261

E-post: anne@folkehogskole.no

 

 

 

Johan Smit

Økonomirådgiver

Tel: (+47) 922 95 839

E-post: johan@ikf.no 

 

 

Folkehogskole-Portretter-2022-WEB-Foto-Svein-Finneide-37-200x300.jpg

Katinka Salomonsen Grane

Rådgiver

Tel: (+47) 93845159

E-post: katinka@folkehogskole.no

Borgny Underdal Borgersen

Administrasjons- og økonomileder

Tel: (+47) 920 91 762

E-post: borgny@folkehogskole.no 

Folkehøgskolerådets styre

Einar Opsvik

Styreleder

Leder i Folkehøgskoleforbundet

Representant fra FHF

Tel: (+47) 971 76 112

E-post: einar@folkehogskole.no

 

 

 

Helge Kjøll Jr.

Nestleder

Leder i Norges Kristelege Folkehøgskolelag

Representant fra NKF

Tel: (+47) 958 76 937 

E-post: helge@ikf.no

Morten Eikenes

Medlem

Ringerike Folkehøgskole

Representant fra IF

Tel: (+47) 959 20 240 

E-post: mortene@viken.no

 

Astrid E. Moen

Medlem

Sund Folkehøgskole

Representant fra IF

Tel: (+47) 901 10 254 

E-post: astrid.moen@sundfhs.no

Janne Severinsen

Medlem

Sagavoll Folkehøgskole

Representant fra IKF

Tel: (+47) 35 95 91 00 

E-post: musikk@sagavoll.no

Tor Inge Askeland

Medlem

Kristiansand Folkehøgskole

Representant fra IKF

Tel: (+47) 932 57 568 

E-post: toringe@kristiansand.fhs.no

bottom of page